Bergen’i yasaklayan başkan koltuğunu kaybetti

 

2019 Yerel Seçimleri’nde Kozan Belediyesi’ni kazanan MHP’nin adayı Nihat Atlı’nın başkanlığı ‘Belediye başkanı seçilme yeterliliğine sahip olmadığı’ gerekçesiyle düşürüldü. Bu kararın ardından seçimi ikinci tamamlayan Saadet Parti’li Kazım Özgan başkan seçildi.

Daha önce de bir dönem Kozan Belediye Başkanlığı yapan Kazım Özgan, 2022 Mart ayında vizyona giren ve ilçede yaşayan Halis Serbest tarafından öldürülen sanatçı Bergen’in hayatını anlatan ‘Bergen’ filmini ilçede tek olan sinemada yayınlatmadı.

Özgan, “Sinemayla ilgilenenler hikayesini anlattılar. Burada bir şiddet var. Ben bu şiddeti niye çocuklarıma anlattırayım? Niye onlar bunu dikkate alsınlar? İsterse oradan milyonlar kazanayım, ben istemem. Öğrenmelerini doğru bulmam. İlçede böyle bir film yayınlanmayacak” dedi.

Kazım Özgan

SAADET’TEN AKP’YE, AKP’DEN İYİ PARTİ’YE…

Kazım Özgan, Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde Saadet Partisi’nden istifa edip, AKP’ye geçti. Özgan, AKP’den aday gösterilmeyince İYİ Parti’ye geçip, Kozan Belediye Başkan Adayı oldu.

Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde Kazım Özgan, seçimi kaybetti. Oyların yüzde 18,03’ünü alan Özgan, bu sonuçla seçimde 4’üncü oldu. Kozan Belediye Başkanlığı’nı ise kesin olmayan sonuçlara göre yüzde 28,05 oy alan MHP’nin adayı Mustafa Atlı kazandı.

IQ TESTİ PAYLAŞTI MAHKEMELİK OLDU

Filmin yasaklanmasına tepki gösteren Bergen karakterini canlandıran Farah Zeynep Abdullah da Başkan Özgan’ın açıklamasından alıntı yaparak altına IQ testi paylaştı. Özgan, Farah Zeynep Abdullah’a da ‘Hakaret’ suçundan 100 bin liralık tazminat davası açtı. Dava, yerel mahkeme tarafından reddedildi.

Özgan’ın 31 Mart yerel seçimleri için adaylığının açıklanmasının ardından oyuncu Farah Zeynep Abdullah, sosyal medyada hesabından, “Yolun açık olsun. Bergen filmi için ‘araştırdım bu film şiddet içeriyor’ deyip Kozan’da gösterilmesine mani olan, bana dava açıp, filminin reklamı için ünümden faydalanmak istiyor diyen zeka küpü başkan” ifadelerini kullandı.

HALİS SERBEST DE DAVA AÇTI

‘Acıların Kadını’ olarak tanınan arabesk sanatçısı Bergen’i 6 kurşunla öldüren Halis Serbest, kişilik haklarına saldırıda bulunduğu iddiasıyla ‘Bergen’ filminin yapımcısı Orchestra Content’e dava açtı. Serbest, davayı kaybetti.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir