Prof. Dr. Özgür Demirtaş’tan Filenin Sultanları’na Yönelik Eleştirilere Sert Yanıt!

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın, 2024 FIVB Voleybol Kadınlar Milletler Ligi ikinci etap müsabakaları için ABD’ye tarifeli uçakla ekonomi sınıfında uçması tartışmalara neden oldu.

Filenin Sultanları’nın yıldız oyuncusu Ebrar Karakurt, Instagram’da seyahat fotoğrafını paylaşarak, “13 saatlik Amerika yolculuğumuza ekonomi bölümünde başlamış bulunmaktayız” yazdı ve Türk Hava Yolları’nı (THY) etiketleyerek, “Teşekkürler THY. Başka takımlar için özel uçak tahsis etmeye devam. Bize gelince ekonomi!” dedi.

Takım kaptanı Eda Erdem de, THY’yi etiketleyerek, “Fotoğraftaki takım arkadaşlarımızı bulunuz” paylaşımı yaptı. Zehra Güneş, “En azından koridor ayırmışsınız” derken, 190 cm boyundaki Hande Baladın ise bacaklarının sığmadığını gösteren bir fotoğraf paylaşarak, “Geçmişler olsun” ifadesini kullandı.

THY: SORUMLULUK FEDERASYONDA

Voleybol Federasyonu, THY Basın Müşaviri Yahya Üstün’ün açıklamasına yazılı yanıt vererek, kendilerinin bağlı olduğu mevzuatlar gereğince “Business Class” bilet alamadığını belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

* Söz konusu ABD seyahati öncesinde, 17 Mayıs’ta kafilemizin seyahat listesi hem yazılı hem sözlü olarak THY ile paylaşılmış ve özellikle kabin yükseltme (upgrade) konusunda destek istenmiştir.

* THY, talebimize istinaden TVF’nin tüm faaliyetleri için tüm bir sene içerisinde sadece 20 kişi için uçak müsaitliğine göre kabin yükseltme hakkı olduğunu ve bu işlemin uçuş öncesi müsaitlik durumuna göre gerçekleştirilebileceğini bildirmiştir. Ancak takımımızın 26 Mayıs’taki uçuşunda takım kafilemizden hiç kimse bu haktan faydalanamamıştır.

* Bu uçuşta hiçbir bilete kabin yükseltme (upgrade) işlemi yapılmamış olup, uçuş listemiz THY yetkilileriyle 17 Mayıs tarihinde elektronik postalarla paylaşılmıştır. Gerçeğe aykırı yapılan açıklamaları kabul etmek mümkün değildir.

ÖZGÜR DEMİRTAŞ DA TOPA GİRDİ

Filenin Sultanları’nın sosyal medya isyanı bazı kullanıcıların tepkisini çekerken, Ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş, A Milli Kadın Voleybol Takımı’na yönelik eleştirilere sert tepki gösterdi.

Sabancı Üniversitesi Finans Kürsüsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, X (Twitter) hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

* “Filenin Sultanları’na saldıran sosyal medya trolleri: Siz bu vatanın evlatları değilsiniz. Utanıyorum sizden.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir