Tek bir şarkıyla hafızalara kazınmıştı: 48 yaşındaki Zeynep Türkeş şimdi bambaşka bir hayat yaşıyor


90’larda yaptığı tek bir besteyle ünlenen şarkıcı Zeynep adını geniş kitlelere duyurmuştu. 1995 yılında yayınladığı ‘İnadı Bırak’ şarkısıyla geniş kitlelerce tanınan Zeynep Türkeş büyük sempati toplamıştı.

Zeynep Türkeş, Instagram hesabından hayatına dair kareler paylaşmayı ihmal etmiyor. Zeynep Türkeş’in, yıllar içindeki değişimini görenler şaşıp kalıyor. İzmit doğumlu Zeynep Türkeş, adeta bambaşka birine dönüştü.

Çok iyi derecede Fransızca konuşabilen Zeynep Türkeş’in buz pateninde Türkiye çapında birinci ve üçüncülüğü bulunuyor.

48 yaşındaki Zeynep, eşi Can Yalman’la Milas’ta bir butik otel işletiyor. Şarkıcı, müziğe asla ara vermediğini söyledi.

Zeynep Türkeş ünlü olmasını sağlayan “Ah Memedim” şarkısını hikayesini bu sözlerle anlattı:

“İlk albümümü hazırlarken rahmetli İbrahim Erkal aradı ve sesimden çok etkilendiğini söyledi. Biraz farklı bir şarkı yazdığını, sesime uyacağını hissettiğini belirtti. ‘Memedim’i albüme öyle ekledik. İbrahim Erkal’ın en büyük hediyesi oldu bana. İnsanların hüznünü dile getirdiğim için bana o lakabı uygun gördüler. ‘Memedim Zeynep’ olarak anılmaktan gurur duyuyorum. 90’ların tadı başkaydı. Hem jenerasyon hem müzik hem de duygular olarak bambaşkaydı. Kıymet bilinen zamanlardı. İyi ki o dönemi yaşadım, çok şanslıyım.”

Zeynep Türkeş geçen yıl “Tok Sevdalar” adında bir single çıkardığını şimdi de “Veryansın” şarkısını hayranlarının beğenisine sunduğunu söyledi.

Türkeş, “Yeni çalışmalarım kendi kurduğumuz MKT adlı yapım şirketimizden sevenlerime ulaştı.Bu sene değerli dostum Ali Irmak ile bir düet çalışmamız oldu. Söz ve müziği Ali Irmak’a ait olan ‘Veryansın’ adlı çalışmamız büyük ilgi gördü. Sosyal platform ve dijital kanallarda yayınlandı. Şu anda yeni bir proje üzerinde çalışıyorum. Her zaman müzikle iç içe üretmeye ve paylaşmaya devam edeceğim. Daima en derinden sevgimle müziğimi paylaşacağım.” dedi.

“Milas’ta yaşıyorum. İstanbul eskisi gibi güzel gelmemeye başladı bana. Sadece işim gereği çekimler için, bazen de sevdiğim dostlarımı görmek için gidip geliyorum. Magazin boyutunda gözükmüyor olabilirim. Lakin müzik çalışmalarım yoğun bir tempoda devam etmekte ve yeni projelerimi hayata geçirmek için hazırlanıyorum. Kendi prodüksiyon şirketimizi ve ses kayıt stüdyomuzu kurduk. Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Antik kent İasos’ta hayatımı sürdürüyorum. Burada huzurlu ve doğal yaşam içinde eşim, ailem ve hayvanlarımla birlikte bir butik otelimiz mevcut.”

Zeynep, pandemi döneminde değişen hayatını şöyle anlatıyor:

“Pandemi sürecinden itibaren İasos’ta yaşamaya karar verdik. Müzik çalışmalarımı buradan yürütmeye başladım. Doğa, deniz ve hayvanlar benim en büyük tutkum. Burada yaşamak bana büyük bir huzur verdi. Bu durumu şans olarak görüyorum. Dileğim sevenlerimin de doğayla iç içe yaşama huzurunu tatmaları. Aynı zamanda Hostel Memedim Zeynep adında butik otel kurdum. 2 seneden beri faaliyette. Beni seven, takip eden müzik sevdalıları dostlarım, yurtdışından gelen misafirlerimiz burada konaklıyor. Burada çok güzel insanlar tanıdım. Paylaştıkça hayat ve sevgi çoğalır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir